Mapa dróg powiatowych w gminie Załuski

W związku z tym, że zbliżająca się zima może znowu zaskoczyć drogowców, a odśnieżenie dróg leży w gestii zarządców dróg, tak samo jak ich utrzymanie i remont, przedstawiamy garść informacji na temat dróg w gminie Załuski. Pomijam póki co drogi gminne.

Tekst i poniższa tabela zostały zaczerpnięte ze strony drogipubliczne.eu. 

„Drogą publiczną jest droga zaliczona na podstawie ustawy o drogach publicznych do jednej z kategorii dróg, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych.

Kategorie drogi.
opracowano na podstawie ustawy o drogach publicznych  (Dz.U. z 2013r. poz. 260) oraz ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz.908 z póżn. zm.)”

Kategoria drogi Zarządca drogi Zarządca ruchu Wlasność drogi
Gminna wójt (burmistrz, prezydent miasta) Starosta samorządu gminy
Powiatowa zarząd powiatu Starosta samorządu  powiatu
Wojewódzka zarząd województwa Marszałek Województwa samorządu  województwa
Krajowa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Skarbu Panstwa

Poniżej znajduje się schemat dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych przebiegających przez gminę Załuski. Wszelkie zastrzeżenie dotyczące tych dróg należy składać do wyżej wymienionych organów. Po kliknięciu otworzy się obrazek w wyższej rozdzielczości. Droga powiatowa od Korycisk w kierunku północnym (3083W) to jest ta żwirówka w stronę Ludwikowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>